Arama
Paysa
Prefabrik yapı çözümleri tek çatı altında...

Haberlere Geri Dön

Paysa Prefabrik Yapıları Yeni Üretim Tesislerine Taşınıyor.

Paysa Prefabrike Yapıları, 1976 yılında inşaat sektörünün şantiye mobilizasyonuna çözüm üretmek amacı ile çadır üretimiyle başlamış olduğu sanayicilik yaşamına, tek ve çok katlı modüler prefabrik yapılar, çelik binalar, yaşam konteynerleri, acil yaşam üniteleri, branda kaplı yapılar, hafif çelik yapılar ve GSM kabinlerinin tasarımını, mühendisliğini, üretimini ve pazarlamasını yapan bir sanayi kuruluşuna dönüşmüştür.

İlk yıllarda inşaat sektörünün ihtiyaçlarına uygun yapılar üreten Paysa, ilerleyen yıllarda hizmet verdiği sektörleri genişleterek inşaattan sanayi sektörüne, tarım ve hayvancılıktan havacılığa, sivil alandan askeri alana farklı sektör ve alanlara özgün prefabrike yapılar üretmeye başlamıştır.
Kuruluş yıllarında 2000 m2 kapalı alana sahip Ankara Eryaman’daki üretim tesisleri bugün 10.000 m2 alan üzerine 6000 m2 kapalı alana sahip, ileri teknoloji makinalarla donatılmış entegre bir tesis haline gelmiştir.

Son on yılda bu tesislerde üretimini gerçekleştiren Paysa Prefabrike Yapıları, gelişen ve çeşitlenen pazar ihtiyaçlarını daha hızlı ve etkin karşılayabilmek için 2010 yılında aldığı yatırım kararı sonucunda, Ankara da Başkent OSB’nde 60.000 m2 alan üzerine kurulu ve 22.800 m2 kapalı alana sahip sektörünün en büyük üretim tesislerinin inşaatı tamamlanmıştır.

Nisan ayı içerisinde açılış gerçekleştirilecek olan tesisler ile üretim kapasitesi kayda değer oranda artacak olan Paysa Prefabrike Yapıları, gelişen Pazar taleplerine daha etkin ekonomik ve hızlı bir şekilde karşılamaya hazırdır.

Yarım asra yakın sanayicilik süreci boyunca binlerce yapının imalatını, montajını ve teslimatının yapan Paysa Prefabrike Yapıları, tasarladığı yapılarda insan gücü ile kolay ve hızlı yapılar tasarlamayı amaç edinerek pratik ve ekonomik yapılar tasarlamıştır. Özellikle ’70 ve ’80 yıllarda tasarlamış olduğu prizmatik tip çelik yapı, çadır, kemerli yapı ve kompozit modüler prefabrike (Hazır Yapı) gibi ürünler ise Türk prefabrike sektörüne ilham kaynağı olarak sektörün gelişimine öncülük etmiştir. Bu yıllardaki tasarlamış olduğumuz birçok yapı tipinin halen Paysa adı ile anılması bu konudaki haklı gururumuzun bir işaretidir.

Paysa Prefabrike Yapıları son yılların gelişen Hafif Çelik Villa pazarına çözüm üretmek amacı ile 2012 yılında Nordus Hafif Çelik Yapıları markasını hayata geçirmiş ve bu marka ile deprem kuşağında yer alan ülkemiz de depreme dayanıklı, lüks ve ekonomik villa ve konut üretmek amacı ile çalışmalarına başlamıştır. Birçok üstün özelliği olan Hafif Çelik Yapı Teknolojisinin en büyük kazancının, ülkemizde gelecekte yaşanabilecek depremlerdeki yaşam kaybını azaltabilmeye olan katkısı olacaktır.

Eklenme Tarihi: 14.04.2014 / Kaynak: Kurumsal Haber