Arama
Paysa
Prefabrik yapı çözümleri tek çatı altında...
sol
sag

Farklı Kullanım Yerleri İçin Her Ölçüde Konteyner Üretimi Mümkün

Konteyner, kutu şeklinde tasarlanmış, taşınabilen, kapı, pencere ve oda duvarlarını içeren, elektrik ve sıhhi tesisatı tamamlanmış kendi içinde yeterli, gerektiğinde üst üste de yerleştirilebilen, farklı kullanım amaçlarına uygun olarak üretilen yapılardır.

Fabrika da üretilerek duvar bölmeleri, kapı ve pencere montajları, elektrik ve mekanik bağlantıları sonlanan konteyner, kullanım alanına taşındıktan kısa bir süre sonra, yalnızca gerekli elektrik, mekanik dış bağlantıları yapıldıktan sonra kullanıma hazır hale getirilirler.

Kullanım amacına göre farklı ebat ve amaç için olmak üzere yüzlerce farklı planda uygulanmaktadırlar. En popüler genişlik 2,48 ve 3 metre, boy 6 ve 7 metre, yükseklik ise 2,58 metre olmakla beraber farklı amaç ve kullanım içinde farklı ebatlarda üretilmektedir.

Paysa Konteyner İle Pratik Çözümler Üretebilirsiniz

Paysa konteyner tek başlarına kullanılabilindiği gibi, her iki yönden kolayca birleştirilerek daha geniş ve karmaşık yaşam alanları yaratmak amacı ile kullanılabilirler. Tüm taşıyıcı sistem çeliktir ve iki kat üç kat üst üste konulmaya uygundur. Merdiven ve platform eklenerek çeşitli amaçlara uygun çözümler üretilebilmektedir.

Paysa Konteynerlar şaseli yapılar olduğundan her türlü düz alana konulabilmektedirler. Kullanım alanında zemin betonuna ihtiyaç yoktur. Zayiatsız olarak yeni kullanım alanına taşınabilirler. Bu nedenle kısa süreli kullanımlar için bu tür yapıları çok ekonomik yapılar yapar.

Paysa Konteynerlar kullanışlı bir yapı çözümüdür. Şantiye koşullarında ofis, yemekhane, WC ve duş, yatakhane olarak, doğal afet sonrası acil iskân yapıları, askeri kampları, petrol ve gaz üretimi şantiyeleri, maden üretim şantiyelerde yaşam alanları olarak tasarlanabilirler.

Konteyner Taşıması İsteğe Göre Değişiklik Gösterir

Konteyner yüklemesi ve boşaltması vinçle gerçekleştirilen yapılardır. İsteğe bağlı olarak monteli olarak ya da paketlenmiş olarak sevk edilebilirler. Paketlenmiş sevk edildiği durumlarda bir tıra 8 yada 10 adet konteyner yüklenerek taşıma maliyetlerinde ekonomi sağlanabilir.

Paysa Konteynerlar kullanımı kolay ve uzun ömürlüdür. Ürünümüz, güçlü galvanizli çelik karkastan imal edilmiştir. Taban ve tavan şaseleri ve duvarları ısı ve ses yalıtımlıdır. Farklı kaplama seçenekleri ile kullandığınız ortama uygunluk sağlar. Özenle tasarlanmış ürünümüz değişik iklim şartlarına uyum sağlamaktadır. Çok soğuk ve sıcak, nemli ya da kurak hava şartları ürünlerimize hiçbir şekilde etki etmemektedir.

Paysa Konteyner Kuruluşu Oldukça Zahmetsizdir

Paysa Konteynerlar, kısa sürelik projeler için üretildiğinden dolayı resmi yazışma ve yapı ruhsatı bekleme süreçlerini gerektirmez. Kurulacak zeminin düz olması yeterli olup beton atılması gerekmemektedir. Paysa Yaşam Konteynerının bir başka avantajı ise sağlam çelik karkastan yapılmış olması ve hafif olmasıdır. Bu özellikleri de ürünlerimizi depreme dayanıklı yapar.

Sunduğumuz farklı planlar ve ürünlerimizin uygulama alanları hakkında daha çok bilgi edinmek için sitemizden ürünler bölümüne giriniz.

Paysa konteynerının avantajlarını aşağıdaki gibi listelenebilir;

 • 1. Kullanışlılık
 • 2. Taşınabilirlik
 • 3. Kısa sevkiyat süresi
 • 4. Kısa Sürede montaj ve demonte imkânı
 • 5. Uzun ömürlü olması
 • 6. Yapı ruhsat gerektirmemesi
 • 7. Bir yerden başka bir yere, şeklini değiştirmeden taşınabilir olması
 • 8. Akuple konteynerlar demonte olduktan sonra birbirinden ayrı kullanılır olması
 • 9. İçi ve dışı sağlam olması
 • 10. Farklı ısı ve ses yalıtım seçeneklerin bulunması
 • 11. Farklı İklimlere uygunluğu
 • 12. Ekonomik olması
 • 13. Acil çözüm seçeneği
 • 14. Farklı Ebat ve Modellerin bulunması
 • 15. Geri dönüşümlü malzemelerden imal edilmiş olması
 • 16. Temel gerektirmez olması
 • 17. Depreme dayanıklılığı

Haberler

İstanbul Yapı Fuarı

Paysa Prefabrike Yapıları, 6-10 Mayıs 2014 tarihlerinde YEM Fuar tarafından düzenlenecek İstanbul Yapı Fuarında sizlerle buluşmaktan mutluluk duyacaktır.

Paysa Prefabrik Tüyap Avrasya Hayvancılık 2014 fuarında

Paysa Prefabrik hayvancılık sektörü için tasarlamış olduğu ekonomik, modüler ve sağlıklı yapı çözümlerini Avrasya Hayvancılık 2014 fuarı kapsamında sektörün ilgisine sunmaktadır.

Etiyopya Fuar Davetiyesi

19.09.2013 - 23.09.2013 tarihleri arasında Etiyopya - Addis Ababa'daki 10.Ethio-Con Uluslararası Yapı-İnşaat Fuarı'ndaki standımızda sizleri görmekten mutluluk duyacağız.

Projeler

Kırşehir Belediyesi tenis kortları teslim edildi

Kırşehir Belediyesi tarafından ihalesi yapılan, iki adet tenis kortunun kapatılması işi montajı yapılarak belediye yetkililerine teslim edildi. 18 metre genişliğinde ve 36 metre uzunluğunda olan yanyana iki korttan oluşan yapı

T129 ATAK helikopteri hangar binası TAI\

TAI, dünya çapında, kendi sınıfındaki en etkin taarruz helikopteri olan T129 ATAK helikopteri hangarı işini havacılık yapılarındaki deneyimi ve zamanında teslimattaki titiz yaklaşımından dolayı PAYSA Prefabrike Yapıları'na ihale etti.

Polatlı sağmal inek çiftliği tamamlandı

Ankara Polatlı ilinde süt hayvancılığı yatırımı yapan süt firması 250 baş süt çiftliği yatırımını Paysa Prefabrike Yapıları ürünleri ile yaptı. Çiftlik kapsamınında, büyükbaş sağmal inek ahırı, doğumhane binası, ot deposu ve buzağı barınağı Germe yapı tekniği ile idari bina Paysa'nın prefabrik modüler hazır bina (HazırYapı) yapı çözümü ile yapılmıştır.