Arama
Paysa
Prefabrik yapı çözümleri tek çatı altında...
sol
sag

Prefabrik Şantiye Paysa

Paysa, kurulduğu 1976 yılından bu güne kadar, Prefabrik Şantiye Yapıları alanında pek çok farklı yapı sistemi geliştirerek, sektörde öncü firma rolünü üstlenmiştir. Önceleri şantiyelerde yoğun olarak kullanılan şantiye çadırları, inşaat sektöründe hala Paysa Çadır’ı olarak anılmaktadır. Küçük ölçekte şantiye çadırları olarak başlayan ürün gurubu, bugün 50 metreden fazla açıklıkta, yüzlerce metre boyda üretilebilen depo, atölye ve hangar binalarına dönüşmüştür.


Depo ve atölye ihtiyaçlarına yanıt veren bir diğer Prefabrik yapı çözümü, dünya çapında oldukça yoğun kullanımı olan çelik konstrüksiyon yapılarıdır. İzolasyonsuz ya da İzolasyonlu çelik yapılar Prefabrik şantiyelerin depo ve atölye ihtiyaçlarını karşılamaktadır.


Prefabrik Şantiye Yapıları Çeşitleri


Paysa’nın kuruluşundan bugünde kadar kullanılan asıl önemli Şantiye Yapısı ise sektörde “Betopan Bina” ya da “Hazır Yapı” olarak bilinen çelik iskeletli, duvarları çimento yonga levha ve EPS’den imal edilen sandviç panellerden oluşan yapılardır.


Bir diğer prefabrik yapı sistemi ise konteyner binalardır. Prefabrik Yaşam konteynerleri, tek başlarına kullanılabildiği gibi, yan yana birleştirilerek ve üstü üste yerleştirilerek, geniş çok katlı prefabrik şantiye binaları elde etmek mümkündür.


Yıllar içerisinde farklı ihtiyaçların karşılanabilmesi için bu Şantiye Yapıları çeşitleri arasına “Sac Bina” olarak anılan, dışı boyalı trapez sac ya da mikro hadve sac olabilen farklı seçenekler de ilave edilerek, sektörün “Prefabrik Şantiye Yapıları” alanındaki her türlü beklentisini karşılayacak çözümler üretilmiştir.


Çelik Konstrüksiyon - Konteyner - Prefabrik Şantiye Prefabrik

Prefabrik Şantiye Mimarileri


İnşaat projeleri mobilizasyonları, madencilik tesisleri gibi çok sayıda çalışanın geçici, güvenli ve konforlu bir barınma ve çalışma alanına ihtiyaç duyduğu durumlarda en ekonomik ve doğru çözüm Prefabrik Şantiye Yapıları olmaktadır. Ofis binaları, personeli rahat çalışabilmesi için uygun şartlarda tesis edilmelidir. Yatakhane binaları kişilerin konforu ve özel hayatını gözetecek şekilde dizayn edilmeli, sağlanacak huzurlu bir ortam ile, çalışma personelin en iyi şekilde dinlenebilmesi sağlanmalıdır.


İşin Süresine Ve Yerine Göre Prefabrik Şantiye Yapıları Farklılaşabilir


Prefabrik Şantiye ’ler genelde asgari olarak, ofis, yatakhane, yemekhane, depo, atölye gibi binalardan oluşur. Bu binaları için işin ve sahanın özelliklerine göre uygun olan prefabrik şantiye yapıları seçilmelidir. Yol şantiyeleri gibi sık yer değiştirecek şantiyeler için Konteyner tipi prefabrik şantiyeler daha uygun olacakken, işin süresi bir iki olan pek çok şantiye için modüler prefabrik şantiyeler daha doğru bir seçim olacaktır.

Haberler

İstanbul Yapı Fuarı

Paysa Prefabrike Yapıları, 6-10 Mayıs 2014 tarihlerinde YEM Fuar tarafından düzenlenecek İstanbul Yapı Fuarında sizlerle buluşmaktan mutluluk duyacaktır.

Paysa Prefabrik Tüyap Avrasya Hayvancılık 2014 fuarında

Paysa Prefabrik hayvancılık sektörü için tasarlamış olduğu ekonomik, modüler ve sağlıklı yapı çözümlerini Avrasya Hayvancılık 2014 fuarı kapsamında sektörün ilgisine sunmaktadır.

Etiyopya Fuar Davetiyesi

19.09.2013 - 23.09.2013 tarihleri arasında Etiyopya - Addis Ababa'daki 10.Ethio-Con Uluslararası Yapı-İnşaat Fuarı'ndaki standımızda sizleri görmekten mutluluk duyacağız.

Projeler

Kırşehir Belediyesi tenis kortları teslim edildi

Kırşehir Belediyesi tarafından ihalesi yapılan, iki adet tenis kortunun kapatılması işi montajı yapılarak belediye yetkililerine teslim edildi. 18 metre genişliğinde ve 36 metre uzunluğunda olan yanyana iki korttan oluşan yapı

T129 ATAK helikopteri hangar binası TAI\

TAI, dünya çapında, kendi sınıfındaki en etkin taarruz helikopteri olan T129 ATAK helikopteri hangarı işini havacılık yapılarındaki deneyimi ve zamanında teslimattaki titiz yaklaşımından dolayı PAYSA Prefabrike Yapıları'na ihale etti.

Polatlı sağmal inek çiftliği tamamlandı

Ankara Polatlı ilinde süt hayvancılığı yatırımı yapan süt firması 250 baş süt çiftliği yatırımını Paysa Prefabrike Yapıları ürünleri ile yaptı. Çiftlik kapsamınında, büyükbaş sağmal inek ahırı, doğumhane binası, ot deposu ve buzağı barınağı Germe yapı tekniği ile idari bina Paysa'nın prefabrik modüler hazır bina (HazırYapı) yapı çözümü ile yapılmıştır.